The Dalles High School honor roll, Trimester 3

4.00 GPA

Freshman

Marissa Baldy, Jonathan Barragan-Orquiz, Logan Baumgarten, Rowan Bierwirth, Xavier Bordy, Ian Castaneda, Gabriel Castillo-Quintana, Kaleyah Crichton-Tunai, Keiliani Crichton-Tunai, Alexia Diaz, Lanie Dirks, Kaidan Dominguez, Nolan Donivan, Josephine Hamm, Madelyn Harrison, Sarah Hughes, Cynthia Ibarra Hernandez, Emma Lawson, Leo Lemann, Anna Loughmiller, Sydney Malcolm, Maggielynn Mekediak, Hector Morales Alvarado, Gloria Moreno-Lopez, Katherine Nicdao, Sitara Perkins, Carter Randall, Adrian Rodriguez, Connor Sam, Yamari Santillan-Guzman, Abigail Schugt, Samantha Simmons, Madeline Stansbury, Jeilane Stewart, Janet Torres Elias, Katelyn Vassar and Mayet Winwood.

Sophomore

Angel Avelar, Maisie Bandel-Ramirez, Lucille Booth, Silvestre Carrillo, Juan Contreras, Manatu Crichton-Tunai, Mireya Cruz Torres, Styles Deleon, Jesus Flores Vazquez, Naomi Heredia, Lexi Irving, Paul Kelly, Kona Leslie, Sophia Lewis, Rees Linder, Sage Luth, Rose Miller, Devin Munoz, Natasha Muzechenko, Rayanne Notbohm, Giselle Ortega Mora, Tj Pritchard, Yuliana Robles, Salvador Rocha Zavalza Jr., Grey Roetcisoender, Ahnikah Rubio, Trinity Sapien, Braden Schwartz, Kai Semlor, Ella Smith, Ivy Wollam,

Junior

Brooke Abrams, Annika Baumgarten, Yoko Clack, Clarence Farrar, Keida Hendricks, William Hoover, Keegan Ku, Addison Little, Gabriela Marines, Colin McLoughlin, Arabella Nicdao, Elizabeth Olivan, Jennifer Ortiz Moreno, Frederick Osborne, Connor Palmer, Ethan Pope, Alexandria Rector, Zora Richardson, Andrew Savaiinaea, Zane Strassheim, Oscar Torres Vasquez and Asher Young.

Seniors

Jackson Aguilera, Hannah Biehn, Martina Bua, Nicholas Caracciolo, Jaime Castro, Spencer Coburn, Jayleen Hernandez, Courtney Hert, Xitlaly Ibarra Hernandez, Keon Kiser, Jesse Larson, Izabella Marlinga, Julian Martinez, Juan Mejia, Keisha Oregon, Aaron Pyles, Yahir Santillan-Guzman and Spencer Taylor,

3.50-3.99 GPA

Freshman

Lilly Adams, Alicia Aguilar, Hector Alejos Ramirez, Lezley Castillo, Malii Davis, Roman Fields, Jacob Graves, Aydin Kiser, Kiana Kiser, Cooper Klindt, Connor Kovalchuk, Tristan Ku, Matthew LeDoux, John McAllister, Westley Neely, Roberto Rodriguez Perez, Samuel Shaver, Sidney Simmons, Amelia Smutz, Katlyne Sorensen, Natalie Titus, Creed Westerfield,

Sophomore

Kadence Archer, Jace Browning-Schwartz, Joseph Codding, Paige Compton, Kalvin Crowder, Lydia Digennaro, Kaylee Fleming, Ethan Frasier, Gabriella Haskins, Preston Hoag, Mason Kienlen, Lucius Marlinga, Celeste Mejia, Jonathan Muratalla, Jaden Prante, Izayah Roberts-Williams, Derrick Santillan Valdez, Lindy Taylor and Savara Westerfield.

Junior

Austin Agidius, Delaney Bailey, Tristan Bass, Conor Blair, Ashley Clausen, Cynthia Elias Guerrero, Diego Elias, Diana Flores Garcia, Lillian Hamm, Ethan Hansen, Kassandra Huizar Perez, Lucas Mitchell, Harrison Proctor, Ashley Quisenberry, Jessica Rodriguez, Chase Sam, Emily Serrato Ruiz, Fenix Simecka and Terrin Tibbets,

Seniors

Logan Abrams, Myah Ell, Alex Gonzalez, Maggie Justesen, Skyler Leeson, Elijah Perkins, John Prewitt, Quinn Raffensperger, Lilia Salazar, Savannah Schell, Shaelyn Scott, Madison Troutt, Ashley Vasquez and Avery Winwood,

3.25-3.49

Freshmen

Luciano Alvarado, Alan Arzeta Vasquez, Jacob Berkovich, Caitlin Frakes, Daniel Gutierrez Moreno, Aubriana McBride, Kollin Strayhorn, Jesus Valdez Canales, Violet Young,

Sophomore

Victorya Anderson, Anika Brackenbury, Riley Brock, Tate Hattenhauer, Amy Hernandez, Ryan Jacobs and Kayden McCavic.

Junior

Taylor Bloomdahl, Alexandra Clack, Caley Fransen, Ximena Garcia Gonzalez, Hannah Haight, Erica Rojas Soto, Monica Rojas Soto, Arlet Villa-Justo and Makayla Williamson.

Senior

Taylor Beeks, Jiahuan Chen, Conner Cummings, Emily Johnson, Samantha Stansbury, Kenape Stewart and Elizabeth Velador Garcia.