2021 Gorge area All League selections named

IMC Cross Country

(District Finish)

Boys first team

Juan Diego Contreras, TD, So.

Elliot Hawley, HRV, So.

Nick Caracciolo, TD, Sr.

Boys second team

Leo Lemann, TD, Fr.

Jackson Bullock, HRV, Fr.

Thomas Ziegler, HRV, Jr.

William Bunch, HRV, So.

Girls first team

Chloe Bullock, HRV, Sr.

Hanna Ziegenhagen, TD, Sr.

Phoebe Wood, HRV, So.

Girls second team

Mieka McKnight, HRV, Jr.

Sophie Kaden, HRV, Jr.

Emily Johnson, TD, Sr.

5A-Special District 1 Football

Offensive Player of the Year: Ryan Rosumey, La Salle, QB, Sr.

Defensive Player of the Year: Kyle Liscom, Pendleton, LB, Jr.

Lineman of the Year: Henry Buckles, Hood River Valley, Sr.

Coach of the Year: Seth Womack, Redmond.

First team offense

Tanner Fletcher, HRV, RB, Sr.

Henry Buckles, HRV, T, Sr.

Emilio Castaneda, HRV, G, Sr.

Second team offense

Jesse Larson, TD, WR, Sr.

Honorable mention offense

Trenton Hughes, HRV, QB, Jr.

Jaxon Pullen, TD, RB, Jr.

Spencer Taylor, TD, T, Jr.

Joseph Codding, TD, C, So.

First team defense

Emilio Castaneda, HRV, DL, Sr.

Henry Buckles, HRV, DL, Sr.

Tanner Fletcher, HRV, LB, Sr.

Ryles Buckley, HRV, CB, Jr.

Michael Goodman, HRV, P, Sr.

Trenton Hughes, HRV, Ret., Jr.

Second team defense

Andrew Savaiinaea, TD, DL, Jr.

Dusty Dodge, TD, LB, Sr.

Kade Wilson, TD, S, So.

Jaxon Pullen, TD, Ret., Jr.

Honorable mention defense

Michael Goodman, HRV, DL, Sr.

Zac Wells, HRV, LB, Sr.

Preston Armstrong, HRV, LB, Sr.

Ian Preston, TD, CB, So.

Anthony Jara, TD, CB, Fr.

Trico football

First team offense

Austin Charters, CHS, RB, Sr.

Tristian Williams, CHS, L, Sr.

First team defense

Angel Sanchez, CHS, DB, Sr.

Leo Orozco, CHS, P, Sr.

Second team defense

Kegan Brasuell, CHS, L, Sr.

Jose Evangelista, CHS, L, Sr.

Mason Cooper, CHS, DB, Sr.

Honorable mention

Eli Nielsen, CHS, WR, Sr.

Juan Martinez, CHS, LB, Sr.

Garrett Hogberg, CHS, QB, Sr.

IMC Boys Soccer

Player of the Year: Marques Montanez, Ridgeview, Sr.

Coach of the Year: Jimmy Kim, Ridgeview.

First team

Andrew Mondragon, HRV, GK, Sr.

Jose Baeza, HRV, D, Sr.

Jaden Dubon, HRV, M, Jr.

Robert Rowan, HRV, D, Sr.

Omar Torres, TD, M, Sr.

Alex Gutierrez, TD, F, Sr.

Second team

Milo Clarkson, HRV, F, Jr.

Branislav Petrovic, HRV, F, Sr.

Omar Escobedo, HRV, M, Sr.

Harry Proctor, TD, D, Jr.

Fabian Canchola, TD, M, So.

Honorable mention

Cody Cornejo, HRV, M, Jr.

Jose Magana, HRV, M, Sr.

Danny Villafana, HRV, D, So.

Juan Mejia, TD, M, Sr.

Alex Wood, TD, D, Jr.

1A-Special District 7 Boys Soccer

First team

Kai Robertson, HCS, Sr.

Diego Quezada, HCS, Sr.

Honorable mention

Caleb Lingel, HCS, Sr.

Jesse Williams, HCS, Sr.

IMC Girls Soccer

Co-players of the Year: Mira Olson, Hood River Valley, Dagne Harris, Redmond

Coach of the Year: Martha Segura, Redmond.

First team

Mira Olson, HRV, CM, Sr.

Vanesa Preciado, HRV, F, Sr.

Amelia Huxtable, HRV, CB, Jr.

Courtney Hert, TD, CM, Sr.

Vivian Harrah, TD, CM, Jr.

Second team

Abby McCormack, HRV, M/D, Sr.

Karla Barajas, HRV, CB, Sr.

Magali Amezquita, HRV, CM, Sr.

Emily Adams, TD, CM/CB, Jr.

Marissa Rojas, TD, CB, Jr.

Kierstin White, TD, GK, Jr.

Honorable mention

Briana Santillan, HRV, CM/CB, Sr.

Ana Ruby Juarez, HRV, D, Jr.

Nayeli Gutierrez, HRV, M, Jr.

Zara Voodre, TD, S/W, Sr.

Monica Rojas, TD, CB/RB, Jr.

IMC Volleyball

Co-Players of the Year: Kacie Stafford, Crook County, OH, Sr., OH; Ally Henry, Ridgeview, L, Sr.

Second team

Charlie May, TD, MB, Sr.

Honorable Mention

Morgan Baker, HRV, MB, Sr.

Kayla Sheasby, HRV, L, Jr.

Trico volleyball

Co-players of the year: Rachel Gallagher, Goldendale, and Tiffany Chandler, La Center.

Second team

Mya Aman, CHS

Honorable mention

Sofia Larson, CHS

Hannah Polkinghorn, CHS